Langų, durų ir statybinių medžiagų srityse dirbame nuo 2002 metų.
0
0.00
  • Krepšelis tuščias

    Jūsų krepšelis kol kas yra tuščias

Lauko durys

Lauko durys

Lauko durys – namų architektūros detalė, kuri ne tik puošia, bet ir užtikrina energijos taupymą, skirtą pastatui sušildyti ar atvėsinti

Pagrindinis įėjimas į namus – vienas iš fasado puošmenų, dažnai vadinamas namų veidu. Vis dėlto, galvojant apie praktiškumą, didžiausią dėmesį derėtų skirti gaminio funkcionalumui ir naudingumo koeficientui. Ne paskutinėje vietoje ir emocija, sukelianti pasitenkinimą išsirinktomis durimis ir džiaugsmas kiekvieną kartą jas atidarant ar uždarant. Todėl natūralu, jog renkantis šią namų detalę dažnai ieškoma kuo patrauklesnio varianto.

Kaip išsirinkti stilingas, praktiškas ir tvirtas laukines duris, pataria UAB „Vekstrus“.

Įmonės atstovas teigia, jog rengiantis įsigyti kokį nors daiktą dažnai vadovaujamasi principu „patinka – nepatinka“. Daugiausiai dėmesio skiriama išvaizdai, spalvai ir kainai. Tačiau renkantis lauko duris savo namams vien šių kriterijų nepakanka. Juk ši eksterjero ir interjero detalė turi ne tik gražiai atrodyti – tikroji paskirtis yra patikimai saugoti būstą nuo šalčio ar karščio, triukšmo bei nekviestų svečių. Todėl durys turi būti sandarios, šiltos ir tvirtos.

„Žmonės dažnai daug dėmesio kreipia į lauko durų dizainą, kainą, o tik paskui – į jų funkcionalumą. Kartais neįsigyjama sandarių ir šiltų durų vien dėl aukštos kainos. Būdami lauko durų rinkoje nuo 2002 metų, žinodami visas klientams iškylančias problemas, mes siūlome funkcionalias, šiltas ir išskirtinio dizaino lauko duris „Arctica doors“  už patrauklią kainą“, – tvirtina Raimondas Mikeliūnas, UAB „Vekstrus“ direktorius.

Šilumos laidumo koeficientas

Pasak R. Mikeliūno, pirkėjai dažnai klysta, norėdami išsirinkti šiltas duris ir atkreipdami dėmesį vien į jų šilumos laidumo koeficientą, tinkantį jų statomo namo energinei klasei. Nors gaminio sertifikate būna nurodomas žemas šilumos laidumas, realiai jis gali skirtis nuo perkamų durų. Dažnai gamintojai, kad gautų geresnį įvertinimą, testuoja didelių matmenų gaminius. Todėl standartinių matmenų durys ne visada bus tokios šiltos, kaip buvo tikėtasi. Naujos statybos statiniuose lauko durys privalo atitikti šiuos šilumos laidumo koeficientus:

  • A+ klasės pastatams – U=1,3 Wm2/K,
  • A++ klasės pastatams – U=1,2 Wm2/K,
  • PASSYV klasės pastatams – U=0,8 Wm2/K

(šilumos laidumas apibūdinamas šilumos perdavimo koeficientu U (išreiškiamas W/m2/K). Jis rodo, koks šilumos srautas (W) pereina per 1 m2 atitvaros, kai oro temperatūros skirtumas abipus atitvaros 1 K (1°C).

„Mūsų siūlomų standartinių matmenų durų „Arctica doors“ šilumos laidumo koeficientas – net nuo U=0,63 Wm2/K. Kad būtų saugoma šiluma ir pastatas neperkaistų, dažno statinio sienos storis būna apie 50 cm, todėl bandymas sutaupyti durų sąskaita ir galvoti, kad užteks 5-6 cm storio durų, yra saviapgaulė. Ieškant šaltį, šilumą ir garsą izoliuojančių durų, patariame rinktis kuo storesnes, ekstruzinio polistirolo (XPS) ar poliuretano puta užpildytas duris. „Arctica doors“ siūlome su putų poliuretano užpildu, o jų varčios storis gaminamas net iki 10 cm. Norėdami išsirinkti tikrai šiltas, patvarias lauko duris atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus: rinkitės maksimaliai storas, pasidomėkite bendra gaminio sandara; rinkitės storesnes su XPS ar poliuretano užpildu. Šių medžiagų šilumos laidumo koeficientas – 0,032-0,037 Wm2/K, palyginimui medienos – 0,12-0,18 Wm2/K. Kuo skaičius mažesnis, tuo medžiaga šiltesnė“, – sako duris ir langus siūlančios įmonės „Vekstrus“ vadovas.

Ką reikia žinoti apie slenkstį ir vyrius?

Įmonės atstovo teigimu, vieta, per kurią prarandama daug šilumos, yra slenkstis. Atkreipkite dėmesį, iš kokių medžiagų jis pagamintas, kad nešaltų ir nerasotų. UAB „Vekstrus“ siūlomose duryse slenkstis pagamintas iš aliuminio su plastiko intarpu, saugančiu nuo peršalimo.

Dėl judančių pastato konstrukcijų, durų deformacijos ar kitų išorinių veiksnių, duris gali tekti pareguliuoti. Renkantis, įsitikinkite ar tai bus galima padaryti, ar vyriai ir spynos plokštelė turi reguliavimo funkciją.

UAB „Vekstrus“ – viena iš seniausiai, durimis, langais ir garažo vartais prekiaujančių įmonių Lietuvoje

Ilgametės patirties dėka bendrovė gali pasiūlyti platų asortimentą, puikiai atitinkantį kliento poreikius. Įmonė veikia nuo 1994 metų, o su langais ir durimis dirba jau daugiau kaip 20 metų. Per šį laiką kompanija įgijo vertingos patirties bei žinių, kurias naudoja kurdama bei tobulindama jau sukurtus gaminius, kad klientai gautų maksimaliai išbaigtą produktą.

Įmonės „Vekstrus“ ilgamečių darbuotojų patirtis leidžia profesionaliai patarti apie gaminių sandarą, eksploatacines savybes, privalumus bei trūkumus. Todėl dažnai, atėję klientai su savo nuostata ir žinių bagažu, savo nuomonę pakeičia bei renkasi kitus gaminius.

Langai ir durys žmogui turi tarnauti metų metus. Deja, dėl prastesnės kokybės ir montavimo klaidų jie tampa nesandarūs, praranda izoliacines savybes, sunkiai darinėjasi. Prieš perkant minėtus gaminius verta pasikonsultuoti su šios srities profesionalais.